Dobrý deň,

dovoľujeme si Vás pozvať na 5. ročník konferencie Onkológia na Slovensku: realita vs. očakávania 2022, ktorá sa uskutoční 18. 10. 2022 o 9:30 vo Vedeckom parku Univerzity Komenského (Ilkovičova 8, Bratislava).

Zástupcovia onkologických pacientov dlhodobo a pravidelne volajú po zlepšení stavu onkológie na Slovensku. Ako každý rok, tak aj v októbri 2022, sa vrátia k predloženým požiadavkám, ktoré im v minulosti boli prisľúbené. Okrem toho, že spoločne budú hodnotiť ich stav, prípadnú implementáciu do praxe, otvoria aj aktuálne témy, ktoré významne ovplyvňujú budúcnosť onkológie na Slovensku.

Aké vysvedčenie dostane tento rok od pacientskych organizácií ministerstvo zdravotníctva? Do akých opatrení a riešení by podľa nich mala investovať vláda?
Týmto a ďalším aktuálnym témam sa bude venovať už piaty ročník konferencie, ktorá dlhodobo upozorňuje na riešenia definovaných problémov, s ktorými onkologickí pacienti na Slovensku zápasia.

Na otvorenie konferencie boli pozvaní:

  • Prezidentka SR Zuzana Čaputová 
  • Predseda vlády SR Eduard Heger 
  • Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský a obaja štátni tajomníci MZ SR 
  • Minister financií SR Igor Matovič

Na konferencii bude poskytnutý priestor aj pre individuálne rozhovory s prítomnými hosťami, odborníkmi a pacientmi. Podrobný program konferencie pripájame v prílohe.

Konferencia bude vysielaná naživo pre verejnosť cez Youtube kanál Onkológia na Slovensku a sociálne siete pacientskych organizácií Liga proti rakovine, OZ Lymfoma a Leukémia Slovensko, NIE RAKOVINE, OZ Amazonky.

Program

Vopred ďakujeme za potvrdenie účasti.
Ak by ste mali akékoľvek otázky, kontaktujte nás prosím.
S pozdravom,
Petra Jakubcová
Account Manager | Public Affairs

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosíme zadajte váš komentár
Prosíme, zadajte vaše meno