Milí priatelia filozofie,

vyznačte si vo vašich kalendároch dátumy 21. a 22. november 2024!

Na 21. november totiž tento rok pripadá Svetový deň filozofie UNESCO, v rámci ktorého každoročne oslavujeme možnosť filozofickej expresie a pripomíname si svetové filozofické dedičstvo.

A v dňoch 21.-22. novembra sa preto bude v Prešove konať už 9. ročník prvého slovenského filozofického festivalu organizovaného pri príležitosti tohto pamätného dňa, Philosophy Days 2024!

Po prvýkrát (naživo) v dvojdňovom prevedení pre vás aj tento rok pripravujeme bohatý program plný prednášok, seminárov, workshopov, umeleckých vystúpení a ďalšieho sprievodného programu. Budú sa na vás tešiť domáci i zahraniční odborníci zamýšľajúci sa nad témou tohto ročníka, ktorou je Ľudskosť, a v rámci ktorej otvoríme otázky ako napríklad: čo presne sa usilujeme pojmom ľudskosť vyjadriť, či je podmienkou ľudskosti bytie človekom, či je možné ľudskosť nadobudnúť, prípadne ju stratiť, ako skúmanie tejto otázky obohatili a obohacujú jednotliví myslitelia a disciplíny… Pozornosť zameriame aj na aktuálne výzvy, ktorým pojem ľudskosti čelí, týkajúce sa umelej inteligencie, ekologickej situácie a vojny.

Bližšie informácie a program vám sprostredkujeme čoskoro. Pre najaktuálnejšie informácie nás sledujte na našom webe.

V prípade, že by ste mali záujem zúčastniť sa festivalu ako vystupujúci, nás môžete kontaktovať na tejto adrese, alebo sa môžete prihlásiť jednoducho prostredníctvom online prihlášky.

Príďte spoznať nové (alebo aj staré) myšlienky, rozšíriť si obzory, zamyslieť sa v spoločnosti odborníkov otvorených verejnosti, no najmä stráviť príjemné dni v priateľskej festivalovej atmosfére na podujatí, z ktorého skutočne nemožno odísť neobohatený. Už teraz srdečne pozývame.

Zdraví a teší sa na vás

organizačný tím Philosophy Days 2024

 

Philosophy Days 2024 z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Prešov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Prosíme zadajte váš komentár
Prosíme, zadajte vaše meno